یکشنبه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
صفحه اصلی / فرهنگی / جشن میلاد امام رضا(ع)

جشن میلاد امام رضا(ع)

جشن میلاد امام رضا(ع) در روز پنج‌شنبه مورخ ۱۳۹۴/۰۶/۰۵ در بوستان اقاقیا شهرک علوی برگزار گردید.

دکتر جوادی شهردار ساوه:

شورای اسلامی شهر و شهرداری موافق تمرکز تمامی امکانات و خدمات در هسته مرکزی شهر نیست

دکتر جوادی گفت: شورای اسلامی شهر و شهرداری ساوه موافق تمرکز، تمامی امکانات و خدمات در هسته مرکزی شهر نیست.

دکتر “کامران جوادی” شهردار ساوه در مراسم جشن شب میلاد امام رضا(ع) که در محل شهرک علوی این شهر

برگزار شد، بیان داشت: سبک زندگی ائمه معصومین(ع) آنقدر نکات مهم برای الگو برداری دارد که دیگر نیازی نیست

ما به دنبال سایر الگوها باشیم لذا برای این که دچار مشکلات اجتماعی زندگی امروزی نشویم، لازم است که همواره زندگی معصومین و پیامبر(ص) را مرور کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش ابراز داشت: آنچنان که شما ساکنان گرامی شهرک علوی شاهد هستید این شهرک در مقایسه با سال گذشته قابل قیاس نیست چرا که این منطقه در گذشته مملو از نخاله های ساختمانی و دارای شرایط بسیار نامناسبی بود و ساکنان آن به دلیل نبود بیشتر خدمات شهری با بسیاری مشکلات مواجه بودند.

دکتر جوادی ادامه داد: یکی از تکالیف مهم بنده از سوی شورای اسلامی شهر، ساماندهی شرایط نامساعد شهرک علوی بود و برای تحقق این امر با یک حرکت جهادی اقداماتی اساسی صورت گرفت اما همچنان تا نقطه مطلوب برای تامین خدمات مردم این شهرک فاصله داریم و تلاش می کنیم که خدمات بیشتری را در این منطقه ارائه نماییم.

وی به تشریح برخی پروژه های عمرانی بزرگ در حال اجرای شهر پرداخت و یادآور شد: احداث پیاده راه یکی از این اقدامات است چون پیاده راه نماد توسعه درون شهری می باشد و هم اینک در بسیاری از شهرها اجرا شده که در ساوه نیز این طرح تنها با هدف جلوگیری از عبور وسایل نقلیه به درون شهر اجرا نمی شود.

این مسئول خاطر نشان ساخت: عقیده شورای اسلامی شهر و شهرداری این است که در ساوه باید تمرکز زدایی شود چرا که خواسته مردم یک منطقه مانند شهرک علوی فقط پارک و آسفالت نیست بلکه آنها نیازمند سایر خدمات مانند درمانگاه، داروخانه، میدان عرضه میوه و تره بار، پزشک متخصص، مراکز تجاری و … هستند و شهرداری متولی سایر خدمات نیست اما می تواند با تغییر کاربری نقش مهمی در این زمینه ایفا کند. وی تصریح کرد: چرا باید ساکنان شهرک علوی محکوم به این باشند که هر روز برای تامین کمترین خدمات یا نیازها با اتوبوس و تاکسی به مرکز شهر تردد کنند و مشکلات ترافیک و آلودگی و … را متحمل شوند اما این در حالی است که برخی حاضر نیستند که خدمات شهر بطور عادلانه و متوازن در تمامی مناطق توزیع شود.

دکتر جوادی گفت: مدیریت شهری ساوه معتقد است برای تمرکز زدایی و رفع این معضل چندین ساله این شهر یا باید با اهرم های تشویقی اقدام شود و یا شرایط را برای دسترسی به مرکز شهر دشوار نمود تا زمینه توزیع متوازن خدمات در دراز مدت فراهم شود چرا که ساوه با رشد جمعیت مواجه است و در چند سال آینده این مشکل به گره کوری در شهر تبدیل خواهد شد.

وی اظهار داشت: ما در ساوه شهروند درجه یک و دو نداریم وهرکس در این شهر زندگی می کند، مدیریت شهری وظیفه ارائه خدمات را به آن شهروند دارد اما گاه شاهد هستیم که انجام پروژه های بزرگ و ارائه خدمات در برخی مناطق شهر با موضع گیری هایی از سوی معدود افراد مواجه است.

شهردار ساوه افزود: با توجه به پیگیری اعضای شورای اسلامی شهر ما به دنبال ارائه خدمات بیشتر در شهرک علوی هستیم و نیازمند دعای خیر شما مردم عزیز می باشیم.

در ادامه این مراسم که با استقبال پرشور شهروندان شهرک علوی همراه بود، دکتر عزیزی کارشناس مسائل خانواده به تشریح

آسیب های اجتماعی ماهواره و فضای مجازی در جامعه ایرانی پرداخت.

برگزار نمایش طنز با موضوع آسیب های فضای مجازی از دیگر بخش های جشن بزرگ میلاد ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) در شهرک علوی بود.

این جشن توسط باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری با همکاری ناحیه مقاومت بسیج ساوه، حوزه مقاومت بسیج خاتم الانبیا(ع) و پایگاه مقاومت بسیج شهید نظر فخاری برگزار شد.

 

8 (3) 8 (2) 8 (1)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *