جمعه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۶
صفحه اصلی / فرهنگی / برگزاری نمایشگاه ۱۰ روزه قرآنی در دریاچه تفریحی امام خمینی(ره)

برگزاری نمایشگاه ۱۰ روزه قرآنی در دریاچه تفریحی امام خمینی(ره)

دکتر جوادی شهردار ساوه:
ماه مبارک رمضان بهترین فرصت ترویج و گسترش فعالیت‌های قرآنی است
دکتر “کامران جوادی” شهردار ساوه در حاشیه آغاز بکار نمایشگاه قرآن کریم در محل دریاچه تفریحی این شهر با اشاره به اهمیت برپایی محافل قرآنی و دینی در ماه رمضان، بیان داشت: جذب جوانان به این برنامه ها فرصتی مناسب برای ترویج آموزه های دینی به شمار می رود.
وی ادامه داد: باید از تمام آنچه در اختیار داریم برای ارج نهادن به شان و منزلت قرآن بهره بگیریم و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت ترویج و گسترش فعالیت‌های قرآنی است، که باید در اولویت تمام برنامه‌ها این ماه مبارک باشد.
دکتر جوادی تصریح کرد: برای حضور در محضر قرآن باید قرآنی بودن را از خود آغاز کنیم لیکن خواندن قرآن و آشنایی با مفاهیم قرآنی برای کسانی که خود را متولی امر قرآن و ترویج آن می دانند امری ضروریست .
وی با بیان این مطلب که هیچ مسیری بهتر از قرآن کریم وجود ندارد، اظهار داشت: جامعه ما نیازمند معرفی الگوهای قرآنی است، بنابراین ما موظف هستیم این الگوهای قرآنی را حمایت و به جامعه معرفی کنیم.
شهردار ساوه تصریح کرد: برپایی این نمایشگاه قرآن کریم می تواند با ایجاد انگیزه برای افراد، نقش مهمی در توسعه فرهنگ قرآنی، که نیاز اساسی جامعه امروز است، داشته باشد.
به گفته وی، نمایشگاه قرآن کریم به مناسبت ماه مبارک رمضان از ۱۹ خرداد ماه به مدت ۱۰ روز در دریاچه تفریحی ساوه به همت باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ساوه دایر شده است و شامل غرفه های قرائت و حفظ قرآن کریم، دیجیتال، مشاوره و سبک زندگی اسلامی و کودکان و نوجوانان است.
وی ابراز امیدواری کرد تا برپایی این نمایشگاه موجب انس و الفت هر چه بیشتر مردم به‌ ویژه جوانان و نوجوانان با قرآن و دسترسی آسان علاقه‌مندان به کتب دینی و توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی شود.

IMG_4169 IMG_4186 IMG_4188 IMG_4196 IMG_4215

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *